СПЕЦИФІКА РОЗМОВНОЇ ЕСТРАДИ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ: ПИТАННЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА ЖАНРОУТВОРЕННЯ

Tetyana Sovgyra

Анотація


Мета статті – з’ясувати особливості трансформації малих форм розмовної сценічної естради під впливом телебачення. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні таких загальнонаукових та конкретно-наукових методів: аналітичного – у розгляді мистецтвознавчої літератури з теми дослідження; історичного – у простеженні
етапів розвитку телевізійних театрів мініатюр; структурно-функціонального – для з’ясування специфіки розмовної естради на телебаченні; порівняльно-типологічного – для виявлення рис подібності та відмінності телебачення та естради як різновидів мистецтва; концептуального – для аналізу основної жанрової складової розмовної естради на телебаченні. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що вперше досліджено специфіку естрадної мініатюри на телевізійному екрані. Висновки. З’ясовано, що екранна мініатюра, на відміну від сценічної (естрадної), характеризується ″серійністю″ – можливістю створювати "сюжет" з продовженням, у кілька серій. Ця особливість впливає на драматургічну складову мініатюри, у результаті чого зміщується акцент: як телевізійного видовища з більш-менш тривалим у часі розвитком сюжету та, як мінімум, присутністю тих самих дійових осіб та виконавців (на прикладі телевізійного театру мініатюр). З’ясовано жанрову палітру розмовної естради на телебаченні, виокремлено нові формоутворення, які з’явилися на телевізійному екрані в результаті партнерства сценічного та екранного мистецтв.


Ключові слова


мініатюра; телевізійний театр мініатюр; скетч; кліп; телевізійний фестиваль.

Повний текст:

PDF

Посилання


Vartanov, A. S. (1981). Aesthetic problems of the relationship between variety art and television. Television variety art. Moscow: Art [in Russian].

Zajtsev, V. P. (2003). Directed by variety art and mass shows. Tutorial. Kyiv: Dakor [in Ukrainian].

Klitin, S. S. (2014). Small forms. A special kind of living art: word, music, plastic, theater. St. Petersburg: GATI [in Russian].

Kuznetsov, Je. (1968). From the past of the Russian stage. Moscow [in Russian].

Kuznetsova O. O. (1981). About the colloquial genre on the television screen. Television variety art. Moscow: Art [in Russian].

Novikova A. A. (2008). Modern television shows: origins, forms and methods of influence. St. Petersburg: Alateya [in Russian].

Osekin I. (1966). Masters of stage about their genre. Theatre. ғ 12. Moscow: STD [in Russian].

Rajkin, A. (1969). Alone with the audience. SPb: Art [in Russian].

Tihvinskaya L. I. (1995). Cabaret and miniature theaters in Russia. 1908-1917. Moscow: Culture [in Russian].

Uvarova Je. D. (1988). Instead of the preface. Variety art: what? Where? For what? Articles. Interview. Publications. Moscow: Art [in Russian].

Uvarova Je. D. (1983). Variety theater. Miniatures, reviews, music halls (1917-1945). Moscow: Art [in Russian].

Hrenov N. A.(1981). Entertaining functions of the TV. Television variety art. Moscow: Art [in Russian].


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.